5 nečekaných a neobvyklých zařízení s připojením k internetu

Catfi-OUV-1024x461

Díky vzestupu internetu věcí dnes můžeme připojit k webu nebo spárovat s aplikací ve smartphonu již téměř cokoli. Představujeme pět produktů, u kterých byste nečekali, že je lze připojit k internetu. Na začátek tu máme…

1. Připojenou tenisovou raketu na turnaji French Open

BabolatPlay

Španělský tenista Rafael Nadal nastupoval na letošním turnaji French Open vyzbrojen touto připojenou raketou. Raketa Babolat Play umožňuje hráči analyzovat hru, prohlédnout si nejčastěji používané typy úderů a vizuálně zobrazit výkony – to vše s cílem zlepšit techniku.

Raketa Babolat Play vypadá naprosto stejně jako běžná tenisová raketa. Ovšem sada snímačů integrovaných v rukojeti poskytuje hráči celou řadu informací, jako je síla úderu, místo zasažení míčku, typ zahraného úderu a počet úderů. Raketa má výdrž baterie šest hodin a kapacitu paměťového úložiště 150 hodin.

2. iKettle není obyčejná konvice

iKettle

Ano, už i obyčejná konvice je připojená. Nejspíš se ale ptáte proč. K čemu byste potřebovali rychlovarnou konvici s připojením k internetu?

Konvice iKettle od společnosti Smarter je v podstatě moderní verzí starého přístroje Teasmade. Přestože vám konvice iKettle fyzicky nepřipraví šálek čaje nebo kávy (nicméně společnost Smarter zavádí kávovar, který zvládne i to), dokáže zajistit, že budete mít připravenou horkou vodu přesně ve chvíli, kdy si budete chtít připravit svůj oblíbený ranní nápoj. Konvici lze naprogramovat pomocí aplikace ve smartphonu a lze ji také ovládat dálkově, čímž ušetříte drahocenný čas.

 

3. Připojený fetální doppler od společnosti Cocoon Lifecocoon-life-smart2Cocoon Life Smart a Cocoon Life Pocket jsou připojené fetální dopplery. Přístroje nejsou určeny přímo pro lékařské použití. Umožňují vám poslouchat pohyby a srdeční tep dítěte a navíc tyto zvuky můžete nahrávat a sdílet. Aplikace může sloužit také jako asistent a umožní vám spravovat lékařské prohlídky. Poskytuje také informace o vašem těhotenství.

4. Inteligentní dudlíky pro ultrapřipojené děti

pacifi

Dnes již existuje celá řada produktů pro děti, od plínek po lahve a dudlíky. Představa, že dáváte dítěti do pusy předmět vybavený technologií Bluetooth, může znít pochybně, ale připojený dudlík Pacif-i od společnosti Blue Maestro ve skutečnosti umožňuje rodičům vzdáleně změřit teplotu dítěte a získat informace prostřednictvím smartphonu.

Rodiče mohou také nastavit upozornění, pokud jejich dítě dudlík ztratí. Společnost čeká na souhlas evropských lékařských organizací a tento inteligentní dudlík by se měl začít prodávat koncem roku 2015.

5. CatFi – automatické krmení domácích mazlíčků nikdy nebylo jednodušší…

catfi-1024x614

Připojená miska pro kočku? S ohledem na trend přidávat připojení k internetu do domácích spotřebičů bychom neměli být překvapeni. Ale miska CatFi není ve skutečnosti pouhé připojené zařízení. Majitelům domácích mazlíčků umožňuje přesně a vzdáleně odměřit danou porci jídla, místo aby se spoléhali na krmítka napájená bateriemi.

Kromě přesnosti se může miska CatFi pochlubit řadou elektronických funkcí. Miska je vybavena integrovanou váhou, která monitoruje hmotnost kočky a sleduje, kolik jídla snědla. Systém rozpoznávání obličeje (ano, nešálí vás zrak) zajistí přidělení potravy pouze správné kočce a systém analýzy dat monitoruje zdraví kočky.

Narazili jste na další nečekaná nebo neobvyklá zařízení s připojením k webu? Dejte nám o nich vědět do komentářů pod článkem.

Komentář