Velká, nebo malá? Jaká prsa se mužům líbí? Čeští vědci to zjistili!

Čím větší, tím lepší? Anebo naopak co je moc, to je příliš? Na tyto otázky se snažili odpovědět vědci z Univerzity Karlovy, kteří zkoumali, jaká prsa muže doopravdy přitahují. A zjistili překvapivé podobnosti napříč různými kulturami.

I když zrovna nezachraňují svět nebo nehledají lék na rakovinu, snaží se vědci zodpovědět záhady, které trápí lidstvo už po staletí. Třeba nedávno přišli výzkumníci z pražské Univerzity Karlovy na to, jaká prsa jsou pro muže přitažlivá.

 

Vědci zapojili do mezinárodní studie 267 mužů z různých států i rozdílných kultur. Kromě Čechů zpovídali i Brazilce, Kamerunce a Namibijce. Respondenti pak dostali vybrat mezi prsy různých velikostí, tvarů i pevnosti.

 

„Napříč kulturami jsou muži předurčeni k tomu, aby je přitahovala prsa, která signalizují plodnost a větší pravděpodobnost početí,“ konstatoval podle portálu Daily Mail ve studii tým pod vedením Jana Havlíčka. Jaká prsa se ale pánům jeví jako „plodná“?

Vědci zjistili, že překvapivě nejde tolik o velikost jako o tvar ňader. Drtivá většina mužů si totiž vybrala pravidelně tvarované a plné poprsí – a to ve všech čtyřech kulturách. Taková ňadra mají mladší ženy. V Brazílii, Česku i Namibii pak muži preferovali střední prsa, jen v Kamerunu velká.

 

To by odpovídalo teorii, že ženská prsa vznikla jako jeden z faktorů při sexuálním výběru. Tomu odpovídá i fakt, že ženy s většími prsy mají vyšší hladinu estrogenu. Ty s pevnějšími ňadry by měly zase být plodnější, to ale musí potvrdit další výzkumy.

Komentář