Zjistěte, jak často byste měli mít sex (podle vašeho věku)

Milujeme se jednou týdně. Je to hodně, málo, dost? Neměli bychom se milovat častěji? A když jsme takto spokojení, nejsme divní? Otázku sexuální frekvence řešíme neustále, odpověď nám ale pořád uniká. Teď je ovšem na dosah, a to díky Kinsey Institute a doktorce Lisse Rankin.

Téměř polovina sezdaných párů si v posteli užívá jedinkrát do měsíce.

Nezisková organizace Kinsey Institute při Univerzitě v Indianě si klade za cíl šířit osvětu v oblasti sexuálního zdraví a přišla s čísly, která přitáhnou pozornost všech, co se jednoduše zajímají o sex.

Ze svých průzkumů sestavila tabulku, v níž se dočtete, jak často mají lidé sex podle toho, kolik jim je. Nebudeme vás napínat:

  1. Lidé ve věku 18 až 29 let mají sex v průměru 112x za rok.
  2. Lidé ve věku 30 až 39 let si užívají v posteli 86x za rok.
  3. Lidé ve věku 40 až 49 let se pomilují 69x za rok.

Jen 7 % manželských párů se miluje 4x a víckrát týdně.

Výzkumnická organizace k těmto faktům připojila ještě ta, která budou zajímat hlavně manžele:

/ 13 % sezdaných párů má sex několikrát za rok.

/ 45 % manželů několikrát do měsíce.

/ 34 % sezdaných dvojic 2x až 3x za týden.                                      

/ 7 % manželů 4x nebo víckrát týdně.

Ano, téměř polovina sezdaných párů skotačí v posteli jedinkrát do měsíce. Je to málo? Nebo dost?

Na to se snažila zodpovědět i Lissa Rankin, vystudovaná medička, lékařka, autorka řady bestsellerů i zakladatelka vzdělávacího střediska pro lékaře Whole Health Medicine Institute.

Kdybychom se milovali 3x až 5x týdně, byli bychom na vrcholu blaha.

Po četných zkušenostech s pacienty doporučuje položit si tyto tři otázky, které vám dají vodítko, zdali je váš sexuální život v pořádku:

  1. S jak častým sexem byste se cítili na vrcholu blaha?
  2. S jak častým sexem byste byli spokojeni?
  3. Jaké jsou vaše minimální požadavky na sex, pokud byste věděli, že to nebude trvat věčně (například v situacích, kdy je partner nemocný)?

Tyto otázky položila vzorku sexuálně čilých jedinců. Jejich odpovědi vyhodnotila a dostala následující informace:

  1. Být „na vrcholu blaha“ v otázce sexu znamená milovat se 3x až 5x týdně.
  2. Být „spokojený“ zahrnuje sex jednou týdně.
  3. Sexuální minimum znamená milovat se s partnerem jednou měsíčně.

Mluvit, mluvit, mluvit. To je základ úspěchu každého partnerského sexuálního života.

Lissa Rankin upozorňuje, že její výzkum obsáhl jen manžele s dětmi a že většinou odpovídali muži. To ale nic nemění na tom, že si tento malý dotazník můžete vyplnit doma. Pusťte se do něj s partnerem a výsledky porovnejte.

Shodujete se ve všech třech bodech? Perfektní, zdá se, že si užíváte slastného sexuálního života. Rozcházíte se v některých bodech? Promluvte si. Proč vyžadujete sex tak často nebo proč vám stačí jen jednou měsíčně? Důležitá je komunikace, zdůrazňuje Rankin.

Díky ní zjistíte, proč se vaše přání a touhy rozcházejí. A možná se budete divit – třeba jen partnera nebaví hodinové předehry, a proto se spokojí s méně častým milováním. Třeba za tím vůbec není pokles vaší atraktivity!

Nepřehlížejte rozdíly ve vašich chtíčích a sexuálních potřebách.

Rozdíly ve vašich sexuálních potřebách ale nepřehlížejte. Jinak to může skončit sexuální abstinencí jednoho z vás, poklesem libida a vztahovými rozbuškami.

A jak to má sama lékařka se svým partnerem? Milují se jednou až dvakrát týdně. Její manžel ji pořád přitahuje, častějšímu sexu ale někdy brání čas, energie i břemeno očekávání, že by spolu „měli“ spát. Navzdory tomu jsou oba spokojení. A to je základ.

A vy? Jak často sex potřebujete, abyste se cítili spokojení? Umíte s parterem mluvit o vašich potřebách a chtíčích? Když vám nedostává se sexu, proč? A co pro to můžete společně udělat?

Komentář