Amorální výplaty z našich daní

987343_grunge_background-e1414874584178Bere víc jak prezident či ministři, nebo předseda vlády. Já to považuji za něco naprosto idiotského, že tohle dovolíme. Hlavně že jak hlupáci sbíráme víčka, pořádáme sbírky na nemocné děti a doufáme že vybereme dost na operace, které by tento člověk mohl zaplatit sám.


Amorální výplaty z našich daní

Dlouho čtu slova o demokracii a jak se máme bezva a že nikdy nebylo lépe. No jak pro koho. Tak jsem si vzala na pomoc některé volně přístupné údaje a budu ráda, když mi někdo vysvětlí proč považují za správné to, co já považuji za vyděračství na našem národu.

Víte kolik bere pan Kabátek, ředitel VZP?

měsíční plat je 225 000

roční odměna až 6násobek jeho platu

Docela slušný vejvar. Kdo mi prosím vysvětlí za co si od nás zaslouží takovou mzdu? Bere víc jak prezident či ministři, nebo předseda vlády. Já to považuji za něco naprosto idiotského, že tohle dovolíme. Hlavně že jak hlupáci sbíráme víčka, pořádáme sbírky na nemocné děti a doufáme že vybereme dost na operace, které by tento člověk mohl zaplatit sám. To není v pořádku.

Denis bojuje s časem rodina shání peníze na lečbu

Pročpak nepomůže VZP tomuto chlapci? Raději ať mají oni plné peněženky a děti mohou klidně zemřít.

Víte kolik bere pan Dvořák z České televize?

měsíční plat je 200 000

bonus až dva miliony

Opět se ptám za co, protože televizi si platí náš národ. Tento plat je amorální a pro mne nepochopitelný. Kolem sebe poslouchám lidi jak na televizi nadávají, ale neustále si ji platí. Já jsem televizi dala pryč, protože nehodlám platit něco, co se mi bytostně příčí. Dokud nebudu mít možnost poslat poplatky kam chci já a kterou televizi chci financovat, tak si ji ani nehodlám pořizovat.

Jak jsou na tom politici?

prezident Miloš Zeman má měsíční plat 186 300 korun hrubého. Dalších 173 300 korun měsíčně činí podle zákona

premiér Bohuslav Sobotka pobírá plat ve výši 150 tisíc korun hrubého měsíčně + náhrady

1722638

 

1722639

zdroj tabulek: IDnes

Stačí jen tyhle dvě tabulky, protože všude na ministerstvech je to stejné. Ještě připočtete zvednutí platů všech úředníků a několik tisíc.

 

Komentář