HLAVU MEZI STEHNA! Ženy potřebují orální sex víc než muži? Pokud ho nemají, hrozí vám tohle!

Orální sex – praktika, která je častěji spojována spíše s muži. Ale vědci přišli na to, že pokud jsou ženy v tomto ohledu zanedbávány, má to vážně důsledky hned v několika věcech.

1871098

Existuje evoluční důvod, proč by muži měli pravidelně uspokojovat ženy orálním sexem. Autoři studie z roku 2013 testovali, zda má orální sex u žen pouze funkci neškodné předehry, nebo je v tom něco hlubšího. Zjistili, že ženy pravidlně obdařené orálním sexem mají větší sklony k věrnosti, a pro muže tak jejich uspokojení představuje klíčovou strategii, jak si partnerku udržet.

„Muži, kteří dokážou během orálního sexu přivést svoji partnerku k orgasmu, mají větší šance, že nebude toužit po jiném. Čím dychtivější jsou tedy v posteli, tím menší můžou mít obavy z toho, že jim žena zahne,“ vyjádřil se autor studie pro Medical Daily. Ale tenhle důvod není rozhodně jediný.

Biologové věří, že je tu další zásadní věc, proč je orální sex pro ženy tak důležitý. Před pohlavním stykem výrazně zvýší vzrušení a dochází k přirozenému zvlhčení, což pak zpříjemňuje prožitky při samotném sexu. Své výhody to přináší i mužům, protože pak mívají mnohem silnější orgasmus. Sex už není jen otázka přežití druhu, takže je dobré mu věnovat trochu víc pozornosti. Zkrátka žádné jen šup sem, šup tam.

Komentář