Modrá laguna po 35 letech: Jak vypadají hlavní hrdinové dnes?

Modrá laguna sklidila v 80. letech u diváků velký ohlas.

Romantický film proslul zejména díky nahotě.

Ve filmu zazářili tehdy náctiletí Brooke Shields (50) a Christopher Atkins (54).

Jak vypadají hlavní hrdinové dnes?

Modrá laguna v 80. letech zbourala nejedno tabu ve filmovém průmyslu. Hlavní hrdinové Emmeline a Richard ztroskotají na opuštěném ostrově a postupně se romanticky sbližují navzdory faktu, že jsou příbuzní. Film byl velmi populárním především díky mnoha nahým scénám. Oba herci měli být původně úplně nazí, ale režisér z toho ustoupil poté, co ve filmu nikdo nechtěl hrát.

Christopher Atkins

Picture 1 of 10

Brooke Shields film natáčela, když jí bylo 14 let. Zákony proto ani neumožňovaly, aby nahé scény natáčela. Proto za ní povětšinou při intimnostech musela zaskočit starší dublérka, v ostatních scénách měla herečka přilepené vlasy k hrudníku, aby nebyly vidět její prsa.

Christopherovi bylo v době natáčení 18 let. Filmařům se ale nelíbilo, že jsou jeho vlasy rovné a proto mu udělali trvalou. Dalším problémem bylo, že Brooke v době natáčení měřila 178 centimetrů, zatímco Christopher jen 168 centimetrů. Režisér ale chtěl, aby „hrdinný muž“ byl vyšší než jeho partnerka. Brooke proto musela při natáčení filmu chodit ve vykopaných příkopech na pláži.

Brooke se sice za svůj výkon ve filmu dočkala ocenění Zlatá malinou v kategorii nejhorší herečka, ale stejně se stala jednou z nejznámější „dětských“ hvězd a později velmi vyhledávanou herečkou. Spekulovalo se, že mezi její milence patřil John Fitzgeradl Kennedy mladší (†38), herec Liam Neeson (63) či zpěvák George Michael (52). Její první manžel byl známý tenista Andre Agassi (45), podruhé se vdala za producenta Chrise Henchyho, se kterým má dvě děti.

Pro Christophera byla Modrá laguna vůbec prvním filmem, který natáčel. Role pohledného blonďáka z něj ale hvězdu neudělala. Objevil se sice v desítkách dalších filmů, ale žádný z nich příliš úspěšný nebyl. Atkins je ženatý a má dvě děti.

 

Komentář