Odhaleno! Vědci zjistili, které pohlaví má raději orální sex

Někomu to přijde nechutné, jiný se stydí a pro dalšího je to ten nejlepší typ sexu vůbec. Vědci teď ale zjistili, že ne obě pohlaví mají orální sex stejně ráda. Kdo má s poskytováním orálního sexu menší problém – muži, nebo ženy?

1817727

Jedná se pravděpodobně o tu vůbec nejintimnější věc, jakou mezi sebou mohou partneři mít. Ne každému je ale představa toho, že by měl druhého uspokojovat ústy, úplně příjemná. Jenže zatímco muži se k této praktice nechají přemluvit jen výjimečně, ženy jsou ochotny poskytovat mužům orální sex daleko častěji, a to i tehdy, když je jim to nepříjemné.

Alespoň to vyplývá z nejnovější studie vědců z University of the Pacific v Kalifornii, kteří dělali průzkum mezi teenagery od 16 do 18 let. Podle nich se ženy mnohem spíše přemohou, i když se jim do toho nechce, zatímco mužům to ve většině případů přijde nechutné a přemáhat se za žádnou cenu nechtějí.

Hlavní problémem podle vědců je, že ženské genitálie jsou velmi negativně vnímány a samotní muži o nich mluví hodně nelichotivě. Ženy pak představě o tom, že jejich vagína není nic na chlubení uvěří a vlastně po mužích orální sex ani samy nevyžadují. „Snažíme se, aby nám poskytování orálního sexu mužům bylo co nejpříjemnější,“ popsaly ženy v průzkumu.

Komentář