Podobně jako Cicret a Ritot by i budoucí telefony mohly využívat kůži jako displej

Co byste řekli na zařízení, které přemění vaše předloktí na displej?

Náramek Cicret byl vymyšlen ve Francii a má se jednat o zařízení, které bude promítat dotykový displej mobilního telefonu na předloktí vaší ruky.

Jde o ambiciózní nápad, ale stále není zřejmé, zda tento výrobek skutečně existuje. Někteří tvrdí, že ne, zatímco video na webu YouTube představující prototyp hardwaru naznačuje, že technologie Cicret není pouhým mýtem. Koneckonců projekční hodinky Ritot získaly v roce 2014 finanční prostředky ve výši 1,6 milionu dolarů a momentálně jsou ve fázi vývoje. Nápad to není špatný, i když technologie nejsou ještě dostatečně dobré pro jeho realizaci.

Prvně byly ohlášeny na konci minulého roku. Vlastní názor si můžete udělat z nedávno zveřejněného videa představujícího funkční prototyp.

Tvůrci zařízení Cicret tvrdí, že budete moci náramek používat k přijímání hovorů, prohlížení map, nahrávání snímků na sociální sítě či vyhledání předpovědi počasí. Pokud jsou technické údaje pravdivé, náramek disponuje osmi snímači vzdálenosti, které detekují každý pohyb a zařízení je prý navrženo tak, aby splňovalo čtyři důležitá kritéria:

  • Úhel projekce musí být malý, aby obraz dopadal přímo na kůži
  • Ačkoli jde o virtuální klávesnici, je třeba ji ovládat jedním prstem
  • Zařízení musí fungovat s jakýmkoli typem kůže
  • Zařízení musí fungovat za denního světla i ve tmě

ritot-projection-watch

Projekční hodinky Ritot se zabývají podobným nápadem jako koncept Cicret a pikoprojektor využívají pro zobrazení času na vaší ruce.

 

Francouzští tvůrci konceptu Cicret doufají, že prostřednictvím crowdfundingu získají 850 000 eur potřebných k sériové výrobě svého výrobku. Plánuje se deset barevných provedení, a až dojde k jeho realizaci (pokud vůbec), mělo by zařízení stát mezi 200 a 400 eury.

Zdroj: fotografie – cicret.com, ritot.com, video – Cicret Bracelet na webu YouTube

 

Komentář