Polovina lidí od dovolené očekává lepší milování, většina se ho ale nedočká

Dovolená znamená relax, odpočinek. Když se k tomu přidá potřebná dávka vitaminu D a dobré nálady, vše přímo vybízí k milování. Celých 52 % lidí se k dovolené upíná v souvislosti s vyhlídkami na lepší sex, než který mají v průběhu roku. Podle nejnovějšího průzkumu značky Durex se ho ale 60 % z nich vůbec nedočká. A to především z důvodu, že jeden z partnerů se nedokáže ani o dovolené v posteli odpoutat od svého mobilního telefonu.

563562-gallery1-dvhtl

Podle odborníků to není vůbec překvapivé, stále více lidí totiž přiznává, že společné noci s partnerem se dají strávit sice pohromadě, ale zároveň má každý u sebe svůj telefon.

Průzkum obecně ukazuje, že používání moderních technologií negativně ovlivňuje mezilidské vztahy.

U více jak čtvrtiny dotazovaných právě mobilní telefon stojí za častými hádkami. Sedmdesát dva lidí se dokonce přiznalo k tomu, že mobilní telefon používají i během samotného sexu.

Lidé často upřednostňují sociální sítě před samotnými partnery

Zážitky z dovolené čím dál víc lidí sdílí se svými přáteli přes sociální sítě. Podle průzkumu tak 65 % lidí činí až třikrát denně. Přičemž až 42 % z nich sdílí zvláštní momenty z dovolené raději s přáteli na sociálních sítích, než se samotnými partnery.

Posedlost telefony, tablety a sociálními sítěmi tak zcela mění ráz dovolené. Zajímavé je, že dovolenou bez telefonu si více neumí představit ženy než muži.

Z průzkumu jednoznačně vyšlo, že ženy používají během dovolenkové relaxace mobil či tablet o 27 % více než muži.

Ze všeho nejdůležitější je wi-fi

Dr. Sharif Mowlabocus z Centra pro sexuální neshody z univerzity v Sussexu navíc zjistil, že pro mnohé lidi hledající dovolenou je nejdůležitějším měřítkem, zda je k dispozici zdarma wi-fi.

O hotelovém pokoji jako místě, kde by se měl odehrávat sex, přitom vůbec nepřemýšlejí. Nejhorší je, pokud jeden z páru začne používat mobilní telefon nebo tablet, druhý se k němu obvykle připojí.

„Účastníci průzkumu potvrdili, že dovolená by měla být především o relaxaci a odpočinku – od práce, domova a také sociálních médií. Nicméně hotelový pokoj, dříve místo pro intimitu, romantiku a odpočinek, se často stává místem, kde je naplno využívána moderní technologie a kde partneři věnují mnoho času sdílení fotografií, komunikaci s přáteli po internetu a čtení příspěvků na sociálních sítích, aby uspokojili svoji potřebu být stále v kontaktu s virtuálním světem,” shrnuje Dr. Mowlabocus.

Jediné řešení pak shledává v používání technologií jen v hotelových lobby, nebo alespoň v omezení času s telefonem či tabletem v ruce.

PS IdealniStav.cz: SEX je zábava chudých…

Komentář