Šokující snímky z Rakouska: Masový hrob v kamionu smrti

Šokující snímek z kamionu, ve kterém zemřelo 71 uprchlíků, se objevil na internetu v pátek v noci. Na prostoru jen pár metrů se zde tísnily desítky lidí, kteří zahynuli tou nejhorší smrtí – udušením.

Na internetu se objevilo první nepotvrzené foto z kamionu smrti. Na snímku je vidět, jak se na sebe mrtví uprchlíci na malém prostoru tísnili. Obrázek jen dokazuje to, co si nikdo z nás nedokázal představit – hrůzu smrti v těsném prostoru, v prostoru, kde všem pomalu dochází kyslík.

Fotku na Facebook nahrál bojovník za práva muslimů a redaktor z Chicaga. Pravděpodobně fotku ofotil z novin. Zatím je pravost fotografie neověřená.

Policie předpokládá se, že uprchlíci se v chladírenském voze udusili. Kolegové pracovali celou noc a vynášeli těla, citoval list Kronen Zeitung policejního mluvčího Helmuta Marbana.

V náklaďáku zemřelo jedenasedmdesát lidí, z toho čtyři děti, z nichž jednomu byl sotva rok a půl! Čtyři podezřelí řidiči byli už v pátek zatčeni – jde zřejmě o tři Bulhary a jednoho Afgánce. 

2416517_ 2415495_ 2415960_ 2416086_ 2416105_

Komentář