Srážka pendolina s kamionem: Soud poprvé ukázal VIDEO ZKÁZY

Tragický střet polského kamionu s pendolinem, ke kterému došlo 22. července minulého roku ve Studénce na Novojičínsku, zachytily bezpečnostní kamery. Včera je poprvé ukázal veřejnosti soud s řidičem náklaďáku.

Polský řidič kamionu slawomir Sondaj stanul ve středu před soudem. Bezostyšně tvrdil, že i když svítilo červené výstražné světlo, závory byly nahoře, což byl pro něj pokyn k jízdě. Soudce z něj byl na infarkt. „Děláte si ze mě srandu?“ ptal se několikrát.

Když kamion uvízl na kolejích mezi závorami, které se mezitím spustily, nechal řidič auto stát a během pár vteřin došlo k tragickému střetu. Zemřeli tři lidé ve vlaku. Další příbuzná jedné z obětí zemřela zanedlouho na psychické vyčerpání.

Polák vyvázl ze srážky nezraněn. Na záznamu je vidět, jak se po srážce vysouká ze zdemolovaného auta a rozčileně mává rukama směrem za vlakem, jako by mu srážku kladl za vinu. Vůbec se nesnaží volat pomoc.

Konspirační teorie:

Názor si udělejte každý sám, podle výpovědi Polského řidiče a video záznamu mi to nepřijde jako nehoda. Úmyslný čin, otázkou je zda toho řidiče někdo donutil aby to udělal nebo že ho to napadlo jeho samého?

Napište mi svůj názor co si o tom myslíte vy.

Komentář