Gates varoval veřejnost před nebezpečím pandemie již v roce 2010, kdy publikoval článek s názvem „Lepší reakce na další pandemii“

Vyjádřil obavy ohledně důvěry ve vakcíny

V současné době šest farmaceutických společností, včetně společností Johnson & Johnson, Pfizer a AstraZeneca, dosáhlo studií fáze III, což je poslední krok klinického testování před schválením pro širokou veřejnost.

Gates varoval veřejnost před nebezpečím pandemie již v roce 2010, kdy publikoval článek s názvem „Lepší reakce na další pandemii“. Varoval čtenáře, že vláda byla nepřipravená, a stanovil způsoby, jak lze lépe zvládnout další pandemii, mimo jiné omezením pohybu lidí z místa na místo. A v roce 2015 přednesl Gates TED přednášku s názvem „Příští epidemie? Nejsme připraveni. “ Z více než 37 milionů případů znovu nastínil kroky potřebné ke zmírnění pandemie, od přípravy scénářů přes výzkum vakcín až po školení zdravotnických pracovníků. Píše portál Stanforddaily.

V rozhovoru s děkanem Stanfordské medicíny Dr. Lloydem Minorem, Gatesem, zastáncem vakcín a filantropem zaměřeným na světové zdraví, uvedl, že výzkum COVID-19 se vyvíjí nebývalým tempem.

“Bylo skvělé vidět vědeckou spolupráci; akademici publikují příspěvky vysokou rychlostí a spolupracují s těmito společnostmi vyrábějícími vakcíny, “uvedl Gates. “Máme spoustu vakcín.”

Komentář