Kouření marihuany je 114krát bezpečnější než pití alkoholu, potvrdila nezávislá studie!

Pravidelní uživatelé marihuany se rádi uklidňují tím, že jejich oblíbená droga je tou vůbec nejbezpečnější. Nezávislí univerzitní vědci se to rozhodli potvrdit – anebo vyvrátit.

policie-marihuana-horni-becva

Zaměřili se ve svém výzkumu na sedm nejčastěji užívaných drog a spočítali, jaké množství rizik se s jejich konzumací spojuje. Předmětem studie byla marihuana, alkohol, heroin, kokain, tabák, extáze a metamfetamin.

Výsledky jednoznačně ukázaly, že nebezpečnost marihuany se zcela zbytečně přeceňuje. Jen podotýkáme, že tato práce sledovala užívání drog ve Spojených státech, takže to nemusí zcela odpovídat tomu, jaká je situace třeba v České republice. A výsledek?

„Na individuální rovině byl zdaleka nejvíc smrtelnou látkou alkohol, následovaný heroinem a kokainem. Naopak na druhé straně žebříčku se umístila marihuana – je 114krát méně smrtící než alkohol. Je podle vědců jedinou z analyzovaných drog, jejíž užívání představuje pro uživatele jen mírné riziko úmrtí.”

Vědci svou práci založili na rozpoznání smrtelné dávky drogy ve srovnání s průměrnou dávkou, jakou uživatelé obvykle konzumují. Jinými slovy – je velmi snadné a také poměrně časté upít se k smrti, ukouřit se k smrti je naopak prakticky vyloučené.

Podle autorů studie jsou rizika u marihuany tak nízká, že by se mělo přehodnotit její nebezpečí, jak ho odrážejí zákony…

Celou studii najdete v odborném vědeckém časopise Scientific Reports ZDE.

 

Zdroj: prima.zoom.cz

Komentář