Landa: V devadesátých letech jsem byl rasista

Praha – „Na začátku 90. let jsme byli všichni rasisté a já rozhodně ano. Taková byla doba,“ vzpomíná zpěvák Daniel Landa. To, že si hudbu skupiny Orlíku oblíbili skinheadi, Landovi nevadí. „Není mi líto mé minulosti,“ dodal Landa s tím, že by lidé měli řešit spíše jeho hudbu posledních dvaceti let. „Chci jasně deklarovat lásku ke krajině, ve které jsem se narodil,“ řekl Landa ke svému současnému postoji.

1579166-654673

„Myslím si, že budoucnost Evropy a České republiky nebude růžová, pokud se nestane něco důležitého,“ poukázal Landa na život na dluh, bezpečnost v Evropě či islámský terorismus. „Vždycky může být líp, ale pokud se lidé nestřílí a mají co jíst, je dobře,“ dodal Landa.

Žito 44 se vydá do afgánského Mordoru promluvit s drakem

„Dělat si věci po svém je pro mě nejdůležitější,“ řekl Landa, který se momentálně stylizuje do role kouzelníka Žita 44. „Pro mě byla určitá nevážná poloha Žita osvobozením od autocenzury,“ uvedl Landa. Velkou kontroverzi vyvolal Landův projev na předávání hudebních cen Český slavík 2012, podle některých reakcí zde nepokrytě vyhrožoval veřejnosti, podle dalších to byl projev člověka, který prožívá silnou krizi identity. „Mesiáš rozhodně ne, ale taškář ano,“ řekl Landa k tomu, kým se nyní cítí být.

Jako kouzelník Žito si stanovil sedm kejklí, kterých chce dosáhnout

  • Plavat freedive s tygřími žraloky
  • Vyhrát zápas v thaiboxu proti profesionálnímu boxerovi
  • Na mistrovství světa v rallye se umístit do 4. místa
  • Podplavat egyptskou Blue Hole
  • Dostat Sigmu Olomouc do finále Ligy mistrů
  • Uspořádat koncert pro 100 tisíc lidí
  • Položit základní kámen chrámu Zlatého draka

„Ty kejkle jsou malou součástí velkého projektu,“ uvedl Landa s tím, že část projektu zůstává tajná, na podzim ale slibuje vyrazit na černém kohoutovi do hor Mordoru, tedy do hor afgánských. „Afganistán je rozhodně Mordor, jsou tam elfíci a jsou tam i skřeti, kteří se tam pomalu začínají rojit,“ myslí si Landa, který chce v Afgánistánu mluvit s tamním mocným drakem. Pro cestu získal Landa záštitu afgánské vlády. „Mordorští elfi mluví řečí mého kmene,“ řekl Landa. „Budeme učit místní armádu kouzlům, a to i některým kouzlům moderním,“ dodal k cílům cesty.

Momentálně má ale plné ruce práce i s některými drobnějšími cíli, třeba dostat do finále ligy mistrů olomouckou Sigmu. „Jednáme o tom, není to jednoduché, finále ligy mistrů je za 14 dnů a Sigma je ve druhé lize. Zdá se to ale být na dobré cestě,“ řekl Landa s tím, že Sigma je ze všech kejklí v podstatě kejklem nejjednodušším.

Komentář