Lidé a zvířata umírají v ohnivém pekle, kvůli nenažranosti nadnárodních korporací!

Noviny a internet plní zprávy o mrtvých ve Francii, na Ukrajině, v Egyptě, nebo v Sýrii, ale o katastrofě s globálními následky v Indonésii se prostě nemluví!  V Indonésii totiž v současnosti zuří požár přímo apokalyptických rozměrů, ve kterém umírají celé živočišné druhy, a který má také spoustu lidských obětí (někteří lidé přímo uhořeli a spousta dalších cca 500 000 trpí zdravotními problémy – poškozením plic).

Požár zuří v délce asi 5000 kilometrů na více než dvou milionech hektarech deštného pralesa! Oheň je tak silný, že hoří samotná země, jakoby plamen vycházel přímo z pekla! Požár tak rozsáhlých rozměrů nemá v moderní historii lidstva obdoby! Indonésie díky tomuto požáru s více než 1.500 ohnisky v současnosti vyprodukuje za měsíc do ovzduší více CO2 než USA za celý rok!

graphic-forestfire_map-heza_150915_english

 

global-forest-watch-active-fires-sept-10-17-2015-data

Toto ohnivé inferno, které by správně mělo plnit titulní stránky všech novin a velkých internetových serverů trvá již 3 měsíce! Kromě pár okrajových zmínek menších internetových webů, je však tato tragédie (nejspíše záměrně), zcela ignorována! Je to proto, že si média myslí, že to není dost velký tahák pro lidi, nebo proto, aby se neprovalilo, čí vinou vlastně tento kolosální požár zuří?!

Na vině je totiž chudoba Indonésie a nenažranost a lakota velkých nadnárodních korporací, což jsou dvě věci, které kráčí „ruku v ruce“. Indonésie je totiž hlavním světovým producentem velice nezdravého, leč ohromně levného palmového oleje, který nadnárodní potravinové korporace jako je Nestlé, Pepsi, Heinz, Kraft a celá řada dalších přidávají jako náhražku živočišných tuků do svých výrobků!

23834945

Z tohoto důvodu jsou mýceny miliony hektarů deštných pralesů bez ohledu na ekologický dopad a bez ohledu na to, že palmový tuk při dlouhodobé konzumaci způsobuje celou řadu vážných, někdy i smrtelných chorob! Stejně je přidáván téměř do všeho, protože je tak levný!

Nejjednodušším způsobem jak odstranit deštný prales je jeho vypalování! Z tohoto důvodu zuří v Indonésii každý rok velké množství menších požárů, tentokrát se to však lidem pracujícím pro výše zmíněné korporace naprosto vymklo z kontroly!

Díky nenažranosti bohatých a mocných tak v Indonésii nyní vymírají celé živočišné druhy a umírají lidé a deštný prales. Svět se ještě rychleji a hlouběji noří do znečištění a CO2 produkovaný požárem znásobuje skleníkový efekt a globální oteplování! Proč?! Protože bohatí nenažranci jsou stále nenažranější a touží být za každou cenu i na úkor celého zbytku planety bohatší a bohatší!

Jediné země, které chtějí pomoci, jsou podle Indonéské vlády Singapur a na cestě je pomoc z Ruska, Malajsie a Japonska. Západní země, které nesou na tomto požáru svou vinu, protože v nich sídlí korporace, které nesou za požár zodpovědnost, hrají mrtvého brouka!

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/11/15/lide-a-zvirata-umiraji-v-ohnivem-pekle-kvuli-nenazranosti-nadnarodnich-korporaci/

 

Komentář