Nejhorší řidiči jezdí v Mercedesu! Kdo je další v pořadí? PŘEHLED

Pokud naproti vám jede automobil značky Mercedes, BMW nebo Audi, mějte se raději na pozoru. U řidičů právě těchto automobilů totiž existuje nejvyšší pravděpodobnost, že způsobí nějakou dopravní nehodu. Vyplývá to z ročních statistik Policejního prezidia ČR, které má TN.cz k dispozici.

1848192

Řidiči na českých silnicích způsobí ročně tisíce dopravních nehod. Jen v roce 2015 museli policisté a pojišťovny řešit 93 067 různých incidentů, ve kterých hrála většinou roli nepozornost a agresivita řidičů.

1848149

Jak přitom vyplývá z policejních statistik, které má policie CR k dispozici, nejroztržitější přitom bývají evidentně lidé sedící za volantem Mercedesu, protože jen loni byli u 2862 nehod – což je v porovnání s celkovým počtem zaregistrovaných vozů této značky, číslo nebezpečně vysoké.

Vysoké riziko nehodovosti hrozí také u řidičů vozů značky BMW a Audi. Naopak mezi nejsolidnější řidiče se překvapivě řadí i lidé sedící za volantem škodovek – ačkoli počet nehod v loňském roce dosahuje 1,7 milionu.

 

Kompletní seznam všech dopravních nehod za loňský rok (seřazených podle abecedy) najdete zde:

Počet nehod podle značek automobilů [xlsx]

Riziko nehodovosti jsme porovnávali u 15 top značek tvořících 86,74 procenta vozového parku ČR, které zveřejnilo Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

Komentář